MUC-PEK

Mnichov

Mnichovské letiště je přehlené. Check-in proběhl bez problému až na frontu, která asi patří k tak velkému letadlu (Boeing 777-300). Fronta tak na hodinu, tzn. že je třeba při plánování s ní počítat. Za security checkem je možno použít automatickou pasovou kontrolu pro občany Evropské unie.

Na obrázku je porovnání dvou velikostí letadel. Menši má prý tlouštku trupu stejnou jako jeden motor většího.

Celý let zajišťovala AirChina, letenka zakoupena MUC-HAN, z toho plyne výhoda tranzitního hotelu o tom níže.

Let už probíhal zcela hladce. Na checkinu nám paní řekla, že je fajn že máme místenky (zdarma zarezervované přes prodejce pelikan.cz), protože letadlo bylo zcela plné. K dostání byly dvě jídla. Na výběr vždy ze dvou. My jsme si dali mleté maso a myslím brambory. Na pití káva, čaj, voda, džus a nějaké další slazené nápoje. Před přistáním jste dostali ještě snídani. Ta už byla studená. Nejednalo se o žádný gurmanský zážitek, ale chutné to bylo.

Součástí každého sedadla byla deka, polštářek a sluchátka. Ty stály za prd, měli jsme stejně své vlastní. Pozor, myslete na to, že je třeba mít redukci.

Peking

Ještě poznámka k využití možnosti zarezervovat tranzitní hotel a rezervace místenky. Výhoda rezervace letenky u pelikánů, je že se můžete zeptat na místenky. Paní mě vyšla vstříc a udělala n rezervaci na všechny let zdarma a poslal a potvrzení do mailu se screenshotem.

Na netu v diskuzi pod článkem o akční letence, jsem našel zmínku o tranzitním hotelu. Nevím jaké jsou podmínky přidělení, ale po zadání čísla letenky se vám na webu zobrazí možnosti rezervace, pokud se vám nezobrazí nic máte smůlu 😁. Kolegyně letěla spojem z Budapeště a ta na výběr neměla nic. My jsme měli hotel, vip salónek a nějaký autobus, blíže nespecifikovaný.

Volba byla jasná, při přestupu s 20 hodinovou pauzou se hotel bodne. Přímo proti východu z příletů je malý stánek označeny AirChina, se dvěma pikoliky, kteří anglicky příliš neumí. Ale dle boarding pasu na další let si ověří, že na něj máte nárok a minibusem vás hodí až na recepci. Jestli předchozí rezervace k něčemu byla netuším, asi ano protože nás odvezli na hotel, který přišel v potvrzovacím mailu. Mimochodem kompletně psaný čínsky.

Tranzitní vízum

K opuštění letiště je třeba mít tranzitní vízum, které je vydáváno zdarma, v případě, že máte dlouhý přestup.

Postup

  1. U budky na snímání otisků prstů se nechat nascanovat. Potvrzovací lísteček schovat. Budete ho potřebovat i později.
  2. Najít přepážku pro tranzitní vízum, volně pobíhající personál letiště vás nasměruje. Pozor jedná se o modré formuláře. Žluté vás nechávají zcela chladnými.
  3. Na přepážce si vás znovu vyfotí, vy se budete mile usmívat. Ať na vás mají soudruzi hezkou vzpomínku.
  4. S modrým potvrzeným papírkem a razítkem v pasu můžete vesele přes pasovou kontrolu kde si vás opět ověří jak pohledem tak digitálními technologiemi.
  5. Druhou část tzv. návratovou nevyhazovat. Jinak v Číně zůstanete na vždy.

Napsat komentář